خانه » اطلاع رسانی » گزارش دومین همایش ایمنی صنعت آسانسور و پله برقی استان مازندران

گزارش دومین همایش ایمنی صنعت آسانسور و پله برقی استان مازندران

دومین همایش ایمنی در صنعت آسانسور و پلکان برقی استان مازندران برگزار شد

دومین همایش ایمنی در صنعت آسانسور و پلکان برقی استان مازندران با تلاش هیات مدیره و اعضای سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی استان مازندران و با حضور جناب آقایان دکتر محمد پور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مهاجر رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، نمایندگان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استان، اساتید و دانشجویان دانشگاه ها، نمایندگان نهادها، ارگان ها و تشکل ها،نمایندگان سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران، و مدیر اجرایی مجله دنیای آسانسور در تاریخ چهارم بهمن ۱۳۹۶ همزمان با دومین روز اولین نمایشگاه تخصصی آسانسور استان مازندران در سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و محل نمایشگاه های بین المللی استان برگزار شد.
*مهدی مینافر رئیس هیات مدیره سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی استان مازندران با ارائه گزارشی از فعالیت های سندیکای استان در خصوص ارتقاء کیفی و ایمنی آسانسورهای منصوبه و نیز برگزاری دوره های آموزشی برای دست اندرکاران صنعت در سطح استان، از لزوم توجه همگانی و اطلاع رسانی در خصوص نحوه و اجرای استانداردها و تامین امنیت و آسایش استفاده کنندگان از تجهیزات حمل و نقل عمومی سخن گفت و افزود: با بررسی آمارهای موجود شاهد کاهش حوادث و سوانح در سطح استان مازندران هستیم.
وی سپس افزود: از زمان تشکیل سندیکای آسانسور مطابق گزارش ها و بررسی های انجام شده آمار حوادث و سوانح مربوط به آسانسورها و پلکان های برقی کاهش قابل توجهی داشته است.

*سال ۹۷ اولین فارغ التحصیلان دانشگاه تخصصی آسانسور مازندران
مینافر به دانشگاه های تخصصی صنایع آسانسور و پله برقی مازندران اشاره کرد و گفت: سال ۹۷ اولین دانشجویان رشته آسانسور از دانشگاه بنیاد شده توسط سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی مازندران فارغ التحصیل شده و وارد صنعت آسانسور خواهند شد. رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی مازندران به سوانح موجود در صنعت آسانسور و پله برقی اشاره کرد و گفت: بروز سوانح موضوع اصلی آسانسور در کشور است که دغدغه اصلی سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی مازندران نیز کاهش این معضل در استان است. وی از کاهش حوادث و سوانح مربوط به آسانسور و پله برقی استان خبر داد و گفت: با تلاش های مستمر سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی مازندران و مساعدت سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل سازمان ملی استاندارد مازندران، حوادث و سوانح مربوط به مازندران کاهش قابل توجهی داشته است. مینافر به دومین همایش ایمنی صنایع آسانسور و پله برقی مازندران اشاره کرد و گفت: برای دومین بار توانستیم همایش ایمنی در صنایع آسانسور و پله برقی مازندران را در دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر و با حضور مسئولان و فعالان این صنعت برگزار کنیم. وی ایمنی و حفاظت فنی و بررسی دستاوردهای نوین در صنعت آسانسور را اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد و گفت: در کنار این همایش اولین نمایشگاه تخصصی صنعت آسانسور و پله برقی را در مازندران برپا کردیم.
وی در خاتمه به تاثیرات نظارت سندیکا بر فعالیت های اعضای خود در خصوص ارتقاء و پیشرفت کیفی آسانسورهای نصب شده با برگزاری دوره های آموزشی اشاره نمود.
*رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه باید بازار مناسبی برای صنعت آسانسور و پله برقی ایجاد کرد، گفت: باید در این زمینه به اشتراک نظر برسیم و برنامه ریزی درستی داشته باشیم. محمد محمدپور عمران تولید کابین آسانسور را در استان خودکفا دانست و اظهار کرد: هنوز در تولید ریل و موتور به خود کفایی نرسیده ایم و این مهم باید با ورود شرکت های ایرانی محقق شود. وی از سندیکای آسانسور و پله برقی مازندران خواست تا در زمینه تولید قطعات آسانسور و پله برقی ورود پیدا کند و تاکید کرد: مازندران نیروی انسانی توانمند و دانش کافی را در این زمینه دارد از این رو می تواند گام های جدی بردارد.


محمدپور عمران استاندارد آسانسور را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: ۶۳ واحد تولیدی در صنعت آسانسور و پله برقی از سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران مجوز فعایت دارند ، باید تلاش کنیم شرکت های بزرگ مقیاس وارد عرصه شوند، صنعت آسانسور و پله برقی میتواند به عنوان بخش مهمی از صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهایی همچون عراق و سوریه، ترکمنستان، آذربایجان و قزاقستان باشد.

*مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران در این همایش با بیان اینکه ۹۰ شرکت فعال در صنایع آسانسور و پله برقی مازندران عضو اتاق بازرگانی استان هستند، اظهار کرد: مجموعه مدیریت و هیئت رئیسه سندیکا صنایع آسانسور و پله برقی مازندران در انجام وظیف محوله و تعریف شده بسیار جدی هستند، این جدیت موجب شده تا مشکلات موجود این صنعت در مازندران تا حدود زیادی حل شود.

عبدالله مهاجر ظرفیت سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی مازندران را بسیار بالا دانست و اظهار کرد: : اگر مسئولیت ایمنی مردم را بخواهیم به صورت سنتی مدیریت کنیم مشکلات موجود در این صنعت حل نخواهد شد، اتاق بازرگانی و سازمان صنعت و معدن در این زمینه مسئولیت دارند، درصدد ایجاد همدلی بین تشکل های صنعتی با نهادهای دولتی هستیم تا روش های سنتی را برمدار روش های مدرن و دانش بنیان قرار دهیم.
وی با بیان اینکه سندیکا صنایع آسانسور و پله برقی مازندران در دو سال فعالیتش پیشرفت خوبی داشته است، اظهار کرد: توانمندی خدمات فنی و مهندسی صنعت آسانسور مازندران زمینه حضور در کشورهای منطقه را ایجاد کرده است .
*همچنین گرزین رئیس اداره فنی و حرفه ای استان مازندران در مورد امکانات و قابلیت های فنی و حرفه ای استان در جهت ارتقاء کیفی صنعت مطالبی را بیان کرد و افزود:شعبات فنی و حرفه ای با دارا بودن امکانات تخصصی و اساتید مجرب می توانند با همکاری سندیکا در جهت ارتقاء صنعت در سطح استان نقش مهمی ایفا نمایند.
* سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی مازندران یکی از شرکای مهم فنی و حرفه ای
مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی مازندران را یکی از شرکای اجتماعی مهم این نهاد دانست و اظهار کرد: این شراکت در هدف موجب شده تا بتوانیم یک هم افزایی خوب داشته باشیم که برآیند آن ایجاد اشتغال برای جوانان است، امیدوارم که بتوانیم الگوهای جدیدی در این صنعت طرح کنیم. محمد گرزین با بیان اینکه باید در صنعت آسانسور به آموزش های مهارتی رو بیاوریم اظهار کرد: در صنعت آسانسور شاهد تحولات بسیار گسترده ای هستیم که هر روز بر آن افزوده می شود. وی افزود: اطلاعات بشر ناقص و سرعت رشد تکنولوژی بسیار بالا است به گونه ای که هرپنج سال یکبار باید نیمی از دانسته ها را با دانسته های جدید جایگیزین کنیم.

* ارتباط تصویری زنده در همایش با شرکت omar lift ایتالیا
همچنین در دومین همایش ایمنی صنایع آسانسور و پله برقی مازندران برای اولین بار در مازندران با Modiriny مدیرعامل شرکت omar liftایتالیا سازنده آسانسورهای به روز اروپا، به صورت زنده ارتباط تصویری برقرار شد که به همراه مدیریت تجهیز و توسعه این واحد تولیدی ایتالیایی، در مورد آخرین دستاوردها در تولید آسانسور مطالبی بیان شد که حاضرین در سالن همایش بطور مستقیم در جریان روند تولید و موارد فنی تجهیرات تخصصی قرار گرفتند.

مهندس ذوالفقاری کارشناس ارشد سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه در راستای مقاوم سازی آسانسورهای ساختمان هایی که در هنگام زلزله به عنوان محلی برای ارائه خدمات و امداد رسانی به کار می روند می باید اقدامات اساسی صورت بگیرد.
وی در خصوص استاندارد مرحله ۹۳: ۷۷-۶۳۰۳ مقررات ایمنی ساختار و نصب آسانسورهای در معرض زلزله مطالبی را بیان کرد.
عادل شیردل سخنران بعدی در خصوص فعالیت های صورت گرفته توسط کارگروه نظارت استان مازندران سخن گفت و افزایش ایمنی استفاده کنندگان از تجهیزات حمل و نقل عمومی را در گرو همکاری و تعامل همه ارگان ها و نهادها و تشکل ها دانست .
دکتر نورانی کارشناس ارشد مسایل و قوانین حقوقی، دیگر سخنران دومین همایش ایمنی در صنعت آسانسور و پلکان برقی استان مازندران مطالب خود را با عنوان مسئولیت ها در نصب آسانسور و پلکان های برقی ارائه نمود و گفت: فعالیت در حوزه صنعت تجهیزات حمل ونقل عمودی دارای مسئولیت های زیادی به لحاظ نصب و اجرا، سرویس و نگهداری در قبال ایمنی و سلامت استفاده کنندگان و کاربران است.
نورانی استفاده از تجهیزات با کیفیت و رعایت موازین استاندارد در نصب و اجرا ی تجهیزات و آموزش را از عوامل کاهش ریسک عنوان کرد.
در ادامه امامی راد، ذولفقاری وغفوری نیز به ارائه مقالات تخصصی در مورد راهکار های کاهش حوادث و سوانح و افزایش ایمنی کاربران، پرداختند.
تقدیر از تلاشگران برپایی دومین همایش ایمنی در صنعت آسانسور استان مازندران، اعضای هیات مدیره سندیکا و ارائه دهندگان مقالات برتر از برنامه های جنبی دومین همایش ایمنی در صنعت آسانسور و پلکان برقی استان مازندران بود.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

همایش استانی مشترک صنعت آسانسور مازندران مورخ 29آذرماه 1400

همایش استانی مشترک صنعت آسانسور مازندران مورخ 29آذرماه 1400 همایش استانی مشترک صنعت آسانسور مازندران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *